Navigation

JÄRFÄLLA

HELSINGBORG

HÄRNÖSAND

Besöksadress Fakturavägen 6, 175 62 JÄRFÄLLA
Besöksadress / Godsadress Makadamgatan 1, 254 64 HELSINGBORG
Besöksadress Järnvägsgatan 2, 871 45 HÄRNÖSAND
Tel 08-404 01 00 Huvudkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

Tel 040-38 37 90 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt
Lager & Verkstad 08.00-16.15
12.00-12.30 lunchstängt
Tel 0611-55 45 00 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

JÄRFÄLLA

Besöksadress Fakturavägen 6, 175 62 JÄRFÄLLA
Tel 08-404 01 00 Huvudkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

HELSINGBORG

Besöksadress / Godsadress Makadamgatan 1, 254 64 HELSINGBORG
Tel 040-38 37 90 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt
Lager & Verkstad 08.00-16.15
12.00-12.30 lunchstängt

HÄRNÖSAND

Besöksadress Järnvägsgatan 2, 871 45 HÄRNÖSAND
Tel 0611-55 45 00 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

Adress- och bankuppgifter

VD Niclas Landin

Huvudkontor

Ramström Transmission AB
Fakturavägen 6
175 62  JÄRFALLA

Besöksadress

Fakturagatan 6

Org Nr  556789-7169
VAT No  SE556789716901

Bank  Handelsbanken
Swiftcode  HANDSESS

Bankgiro  476-8420
Account No  6301-660919532

IBAN
SE 17 6000 0000 0006 6091 9532

EORI
SE5567897169

Internet
www.ramstromtransmission.se

Växelnummer till våra kontor

Helsingborg  Tel 040-38 37 90
Järfälla  Tel 08-404 01 00
Härnösand  Tel 0611-55 45 00

E-post (allmänt)
info@ramit.se
E-post (order)
order@ramit.se
E-post (ekonomi)
ekonomi@ramit.se

Fax
08-404 01 99

Kontaktpersoner

Niclas Landin VD
HELSINGBORG 070-5274514 niclas.landin@hjulex.se
Mikael Millberg Försäljningschef
JÄRFÄLLA 08-404 01 30 070-314 03 40 mikael.millberg@ramit.se
Roger Eliasson Försäljningsingenjör Säljdistrikt - postnummer som börjar med: 83 - 93
HÄRNÖSAND 0611-55 45 22 070-534 33 88 roger.eliasson@ramit.se
Mårten Olsson Försäljningsingenjör Säljdistrikt - postnummer som börjar med: 65 - 68, 71 - 82, 94 - 98
JÄRFÄLLA 08-404 01 40 072-228 61 61 marten.olsson@ramit.se
Johan Richtnér Försäljningsingenjör Säljdistrikt: Sågverk och Träindustri
BORÅS 08-404 01 14 070-632 24 14 johan.richtner@ramit.se
Magnus Ensgård Försäljningsingenjör Säljdistrikt 20 - 51
HELSINGBORG 040-383790 070-522 20 77 Magnus.Ensgard@ramit.se
Ewa-Britt Risberg Innesäljare Säljdistrikt - postnummer som börjar med: 90 -98
HÄRNÖSAND 0611-55 45 14 ewa-britt.risberg@ramit.se
Bo Andersson Innesäljare
Frida Sjölander Innesäljare
JÄRFÄLLA 08-404 01 25 frida.sjolander@ramit.se
Thomas Bengtsson Inköp
HELSINGBORG 070-1089878 Thomas.Bengtsson@ramit.se
Monica Lingvall Ekonomi
JÄRFÄLLA 08-404 01 26 monica.lingvall@ramit.se
Andreas Nilsson Säljare
JÄRFÄLLA 08-4040137 Andreas.Nilsson@ramit.se