Navigation

JÄRFÄLLA

HELSINGBORG

HÄRNÖSAND

Besöksadress Fakturavägen 6, 175 62 JÄRFÄLLA
Besöksadress / Godsadress Makadamgatan 1, 254 64 HELSINGBORG
Besöksadress Varvsgatan 10, 871 45 HÄRNÖSAND
Tel 08-404 01 00 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

Tel 040-38 37 90 Huvudkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt
Lager & Verkstad 08.00-16.15
12.00-12.30 lunchstängt
Tel 0611-55 45 00 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

JÄRFÄLLA

Besöksadress Fakturavägen 6, 175 62 JÄRFÄLLA
Tel 08-404 01 00 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

HELSINGBORG

Besöksadress / Godsadress Makadamgatan 1, 254 64 HELSINGBORG
Tel 040-38 37 90 Huvudkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt
Lager & Verkstad 08.00-16.15
12.00-12.30 lunchstängt

HÄRNÖSAND

Besöksadress Varvsgatan 10, 871 45 HÄRNÖSAND
Tel 0611-55 45 00 Säljkontor 08.00-16.30
12.00-12.45 lunchstängt

Adress- och bankuppgifter

VD Niclas Landin

Huvudkontor

Ramström Transmission AB Makadamgatan 1 254 64 HELSINGBORG

Besöksadress

Makadamgatan 1 Org Nr  556789-7169 VAT No  SE556789716901 Bank  Handelsbanken Swiftcode  HANDSESS Bankgiro  476-8420 Account No  6301-660919532 IBAN SE 17 6000 0000 0006 6091 9532 EORI SE5567897169 Internet www.ramstromtransmission.se

Växelnummer till våra kontor

Helsingborg  Tel 040-38 37 90 Järfälla  Tel 08-404 01 00 Härnösand  Tel 0611-55 45 00 E-post (allmänt) info@ramit.se E-post (order) order@ramit.se E-post (ekonomi) ekonomi@ramit.se Fax 08-404 01 99

Kontaktpersoner

Niclas Landin VD
HELSINGBORG 070-5274514 niclas.landin@hjulex.se
Mikael Millberg Försäljningschef
JÄRFÄLLA 08-404 01 30 070-314 03 40 mikael.millberg@ramit.se
Roger Eliasson Försäljningsingenjör Säljdistrikt - postnummer som börjar med: 83 - 93
HÄRNÖSAND 0611-55 45 22 070-534 33 88 roger.eliasson@ramit.se
Johan Richtnér Försäljningsingenjör Säljdistrikt: Sågverk och Träindustri
BORÅS 08-404 01 14 070-632 24 14 johan.richtner@ramit.se
Anders Möller Försäljningsingenjör
JÄRFÄLLA 08-4040137 070-597 50 40 anders.moller@ramit.se
Magnus Ensgård Försäljningsingenjör Säljdistrikt 20 - 51
HELSINGBORG 040-383790 070-522 20 77 Magnus.Ensgard@ramit.se
Ewa-Britt Risberg Innesäljare
HÄRNÖSAND 0611-55 45 14 ewa-britt.risberg@ramit.se
Bo Andersson Innesäljare
Frida Sjölander Innesäljare
JÄRFÄLLA 08-404 01 25 frida.sjolander@ramit.se
Peter Hermansson Teknik och Projekt
HELSINGBORG 076-775 43 94 peter.hermansson@ramit.se
Thomas Bengtsson Inköp
HELSINGBORG 070-1089878 Thomas.Bengtsson@ramit.se
Andreas Severinsen Försäljningsingenjör
HÄRNÖSAND 072-228 61 61 Andreas.Severinsen@ramit.se